Pohár rozhlasu – starší žactvo

V úterý 17. 5. 2016 se konalo další obvodní kolo atletické soutěže

Starší žákyně

Dívky 8. – 9. tříd jely obhajovat třetí místo z loňského roku.  Po poslední disciplíně, běhu na 800m, jsme si myslely, že se nám to povedlo. Holkám se tento běh povedl parádně. Hned dvě běžely hluboko pod 3 minuty. Bohužel ani tento výborný výkon nenahradil ztrátu ze skoku dalekého (točil se nepříjemný vítr a opět bylo pár přešlapů) a skoku vysokého. Pochvalu dívky zaslouží za sprinty, štafetu a vrh koulí. Konečné krásné 4. místo trochu mrzelo, ale pochvalu zaslouží za snahu všechny. Nakonec v celkovém součtu bodů dívky získaly více bodů než v loňském roce. Konkurence byla letos bohužel větší a soupeři lepší.

Starší žáci

Během posledních pár let, nám toto družstvo přivezlo do školy všechny tři medaile.  Proto jsem chlapcům přála co nejlepší atletické loučení. Každý dal do soutěže všechno. Téměř všichni si vytvořili, aspoň v jedné disciplíně, osobní rekord. Mohli jsme vidět skvělé sprinty (dva časy za 8,0s). Skvěle kluci skákali do výšky ( dva výkony 155 cm). Fantastický běh na 1500m,první a druhé místo s časy pod 4:50min. Velmi zodpovědně běženou štafetu s pěknými předávkami. Solidní výkony ve vrhu koulí. Prožili jsme jen jednu slabší chvilku (pro mě pěkné nervy) při skoku dalekém.  Ale při vyhlašování výsledků byla zapomenuta. Kluci vybojovali fantastické 2. místo a právem si došli pro stříbrné medaile. Velmi důstojné atletické rozloučení této prima party.

Velká gratulace patří:

Lukáši Netrefovi, Kubovi Novotnému, Ahmedovi Shbeebovi, Honzovi Šátkovi, Filipu Vajdlovi, Romanu Pysarovi, Ondrovi Formánkovi, Kryštofovi Přídovi, Michalovi Tůmovi

Všem zúčastněným děkuji za výbornou atmosféru během soutěží, bezva fandění , vzájemnou podporu a rady. Hlavně děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Poděkování za přípravu patří paní učitelce Jarce Holubové, za fotodokumentaci paní zástupkyni Sylvě Friedrichové.