Lyžařský kurz 2016

Od 6. do 13. února se jako každoročně uskutečnil lyžařský výcvikový kurz naší školy na již známém a roky prověřeném místě v penzionu Ludvíkova bouda na Černé hoře v Krkonoších.  I letos nás lyžařské středisko nezklamalo a na sjezdovkách bylo na poměry letošní zimy a srovnání s jinými středisky dostatek sněhu.

Program kurzu byl následující:

Den první - ubytování

Den druhý - dopoledne rozřazení podle výkonnosti a odpoledne výcvik už po nově vzniklých družstvech

Den třetí - dopolední a odpolední lyžařský výcvik

Den čtvrtý (3. lyžařský krizový) - dopoledne si žáci vypracovávali zadané úkoly ze školy, odpoledne výlet do Jánských Lázní

Den pátý – rozdělení na lyžaře a snowboarďáky (sponzor lyžařského výcviku firma Burton nám zapůjčila vybavení a přijeli dva instruktoři - profesionální závodníci)

Den šestý – i tento den jsme byli rozdělení na lyžaře a snowboardisty

Den sedmý – dopolední výcvik na lyžích podle družstev a odpolední závěrečný závod - slalom s časomírou na fotobuňku a večerním vyhlášením výsledků

Den osmý – po snídani balení a úklid pokojů, odjezd do Prahy

Počet zájemců se v posledních letech zvyšuje, což nás pedagogy-sportovce velmi těší a doufáme, že bude čím dál tím víc nadšenců do zimních sportů. Především bych rád vyzdvihl žáky, kteří se nebáli, vyrazili s námi na hory a poprvé v životě obuli lyže na svahu. Na konci výcviku všichni tito začátečníci se nejen naučili základům lyžování, ale v kvalitních časech odjeli i závěrečný závod.

Zvláštní poděkování zaslouží učitelé, bez kterých by kurz vlastně ani nešlo uspořádat. Jmenovitě Mgr. Sylva Friedrichová (instruktorka, zdravotnice), Mgr. Jana Myšáková (instruktorka), Mgr. Jaroslava Holubová (instruktorka) a Bc. Aleš Zenáhlík (instruktor). Všem jim za jejich ochotu a práci na lyžařském výcviku děkuji.

Tak zas za rok, lyžaři!

V.S.