Přírodopisný kroužek

Zpráva o činnosti přírodopisného kroužku

Již druhý rok probíhá ve škole přírodopisný kroužek. V letošním roce se účastní žáci 5. – 9. třídy, kteří se chtějí dozvědět něco nového o rostlinách nebo o zvířatech.

Během hodin jsme dělali pokusy, mikroskopovali, ale také praktické práce na pozemku. Poznáváme přírodu, učíme se základy zahradnictví, navštěvujeme výstavy, hrajeme naučné hry. Činnosti se střídají. Jednou jsou na programu rostliny, jindy živočichové. Povídáme si i o nerostech a minerálech. Na podzim jsme kontrolovali ptačí budky a kreslili jsme hnízda špačků. Také jsme zjišťovali, z čeho se hnízdo skládá. Vyráběli jsme krmítka pro sýkorky. V zimě jsme připravovali lojové koule pro ptáčky na školním pozemku. Při mikroskopování jsme pozorovali trepku a jiné prvoky. Učili jsme se určovat větvičky stromů podle pupenů.

Během jara budeme sledovat růst léčivých bylin, které v květnu vysadíme na záhonky na školním pozemku. Pěstujeme exotické rostliny ( liči, palmy, mučenky, avokádo). Pozorovali jsme strašilky. Tvořili jsme zvířátka z domácí modelíny. Chystáme se na jarní výstavu skalniček a těšíme se na kroužkování mláďat z našich ptačích budek na pozemku školy.

Kroužek je hlavně pro všechny zábava, při které se něco dozví a naučí.