Pražský pětiboj všestrannosti 2015

Známý projekt Sazka olympijský víceboj a hlavní město Praha i letos uspořádaly soutěž pro (nejen) pražské základní školy.
Pod hlavičkou "OVOV" (tedy" odznak všestrannosti olympijských vítězů") se začátkem února konal již tradiční sportovní svátek - Pražský pětiboj všestrannosti 2015.

Naši školu přijeli reprezentovat: Jakub Novotný, Ondra Kalný, Matyáš Sedláček, Ondra Špaňár, Veronika Maříková, Klára Matoušková a Viki Godorová.

Soutěžní disciplíny byly stejné jako v minulých letech, tedy:
 - trojskok, švihadlo, leh-sed, driblink a hod medicinbalem.

Akce byla mimořádná hned z několika hledisek - předně jsme měli možnost setkat se osobně s velkým množstvím legend českého i československého sportu, získat od nich podpisy na kartičky, trička nebo pamětní ceduli.
Zasoutěžili jsme si v obrovské celostátní konkurenci (navzdory názvu se účastnilo celkem 46 škol z celé republiky), měli jsme možnost vidět umění mistra světa v disciplínách freestyle fotbal a footbag.

V celkovém hodnocení se naše škola umístila na 18. místě, dílčí prvenství zaznamenal Ondra Kalný, který byl v disciplíně leh-sed nejlepším ze všech zúčastněných.
Jakub Novotný (celkově 10.místo) a Ondra Špaňár (celkově 8.místo) se díky bodovému součtu dostali do první desítky ve své věkové kategorii.

Všem reprezentantům moc gratulujeme, děkujeme za předvedené výkony a těšíme se na další ročníky!