POPRASK - stolní tenis - starší žákyně - pražské finále

Každé pražské finále by měl být sportovní vrchol žáků ZŠ v určitém druhu sportu. Někteří žáci reprezentují školu ve finále jednou za život. Důstojná úroveň soutěže by měla být samozřejmostí. Bohužel, již několik let není. Opět bez slavnostního nástupu, představení týmů, upozornění na pravidla soutěže a požádání učitelů o spolupráci při rozhodování a zápisech utkání. Nějak se nám vytrácí kultura finálových sportovních soutěží.

Toto všechno nemělo ovlivnit natěšenost dívek 8. – 9. tříd, které zaslouženě vyhrály obvodní kolo a získaly možnost reprezentovat Prahu 5 v pražském finále.

10 týmů bylo rozděleno do 3 skupin. Naše škola, byla zařazena do skupiny C. Bohužel v této skupině nepřijela ZŠ Vinoř a bylo k nám přeřazeno ze skupiny B gymnázium Pražačka. Byl změněn systém soutěže a pouze vítězové skupin mohli bojovat o medaile.

První utkání naše holky vyhrály 3:0. Osudná nám byla právě Pražačka. Zahajovalo se čtyřhrou. Ája a Míša Peckovi prohrály první set v nastavení 10 : 12. Bohužel druhý set také neskončil vítězně, tentokrát 9 : 11. Ani tento výsledek holky neodradil a bojovalo se dál. Těsné prohry následovaly i ve dvouhrách. To už nám bylo jasné, že obhajovat zlato z loňského roku se nám nepodaří. Chuť si Míša a Ája s Denisou Truijensovou spravily v utkáních o 4.– 6. místo. Obě utkání jasně vyhrály a domů si odvezly bramborové medaile za 4. místo.

Holky byly z výsledku smutné. Ale i 4. místo v Praze zaslouží velkou pochvalu.

Nikdo soutěž oficiálně neukončil, nikdo se s námi nerozloučil. Můžeme jenom doufat, že mladý pořadatel sbírá zkušenosti a že se organizace soutěží časem zlepší. Úspěšní sportovci by si to určitě zasloužili. Žáky vychovává i úroveň organizace těchto finálových soutěží. Proto by je měli brát organizátoři vážně. Je i na nich jaká bude budoucí generace sportovců.

Andree a Michaele Peckové a Denise Truijensové děkujeme za vzornou reprezentaci školy.