POPRASK - stolní tenis - starší žáci a žákyně

Na soutěže ve stolním tenisu jsme se těšili. Laťka úspěchu byla z loňského školního roku hodně vysoko. A vždy je těžší vítězství obhájit než poprvé získat. Trochu jsme se báli, zda se neprojeví nové uspořádání spojovací chodby a nemožnost trénovat po vyučování. Na štěstí se ukázalo, že máme šikovné žáky a žákyně.

Letos zahajovala soutěž kategorie 8. – 9. tříd. Do Zbraslavi se jelo v bojovné náladě. Dívky nic nenechaly náhodě a suverénně vyhrály. A bylo zcela jedno, jestli na postu jedničky hrála Míša nebo Ája Pecková. Obě holky neměly konkurenci a obhájily loňské vítězství. I Denisa Truijensová byla důležitým podpůrným článkem týmu. Na pražském finále, kam se probojovaly, to budou mít dívky těžší. A právě na to, se holčičí tým nejvíc těší. Budeme jim držet palce.

Chlapce čekala větší konkurence. Ale do turnaje vstoupili odhodlaně a s chutí. Postupně vyhrávali jeden zápas za druhým. Ne vždy byly výhry jednoznačné. Občas se museli kluci navzájem podržet. Co se chlapců podařilo? Vyhráli všechny čtyřhry, ke kterým nastoupili. Spolupráce fungovala skvěle. Několikrát otáčeli téměř prohraný zápas. Výborně plnili dohodnutou taktiku hry. A jak dopadli? Porazili postupně ZŠ Chaplinovo náměstí a ZŠ Velká Chuchle. Poslední zápas ve skupině byl nejnapínavější. Skóre 3:3 před posledním utkáním mluví za vše. Bohužel ten ZŠ Radotín vyhrála 2:1 a postoupila nejtěsnějším výsledkem 4:3 do finále. Pokud by kluci chtěli medaili, nezbývalo jim, než porazit ZŠ Nepomuckou. Díky trpělivé hře celého týmu dosáhli kluci výsledku 4:2, a tím získali bronzové medaile. Radost byla veliká. A kdo se na úspěchu podílel? Filip Hovorka, Jakub Novotný, Lukáš Wawreczka a podpora týmu Jan Fojtík.

Všem patří velká gratulace za výborné výsledky i za fair play hru a poděkování za vzornou reprezentaci ZŠ Weberova.