POPRASK - stolní tenis - mladší žáci - pražské finále

Účast na pražském sportovním finále je vždy, tak trochu svátek. O to větší, když tušíte, že se bude bojovat o stupně nejvyšší. Takové sváteční dopoledne jsme zažili 28. 11. 2014 na finále ve stolním tenisu chlapců 6. – 7. tříd.

Soutěž se konala na stadionu DDM v Dejvicích. Hned po příchodu do haly Kryštof Přída koukl na rozlosování soutěže a prohlásil: „ Los je skvělý, s nejtěžším soupeřem se utkáme až ve finále“. Nevím, zda tomu Filip Němec a Honza Šátek věřili, ale odhodlání tato slova naplnit bylo velké. Dalo by se napsat, jak řekl, tak se stalo. Ale cesta ke stříbrné medaili byla chvílemi napínavá. V základní skupině kluci jedno utkání jasně vyhráli 4:1 a druhé těsně prohráli 3:4. Už jsme si mysleli, že budeme postupovat dál z druhého místa. Nakonec ani jedno družstvo z naší skupiny dvakrát nezvítězilo. O našem vítězství ve skupině rozhodly až sety získané v utkáních. Další cesta do finále byla již lehčí. Kluci hráli výborně, trpělivě, obětavě, navzájem se povzbuzovali. Čtvrtfinále vyhráli opět 4:1 a semifinále 4:2. Před polednem došlo na Kryštofova slova. Hráli opravdu finále. Radost byla veliká. Ve finále chlapci již nestačili na své spoluhráče ze sportovního klubu, ale to jim nevadilo. Věděli, že druhé místo bez zraněného Michala Tůmy je cenné. Vyhrála ZŠ Na Dlouhém Lánu, ZŠ Weberova získala stříbrné medaile a na třetím místě skončila ZŠ Opatov, naši přemožitelé ze základní skupiny. Chlapci tímto umístěním obhájili stříbro z loňského roku.

Kryštofovi Přídovi, Filipu Němcovi a Honzovi Šátkovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výbornému umístění.