POPRASK - atletika

Starší žáci

V květnu je tradiční atletickou soutěží Pohár rozhlasu. Dvoudenní soutěže prověří atletickou všestrannost všech zúčastněných škol. První den závodili chlapci. V loňském roce, kdy nezískali žádnou medaili, si chtěli chlapci spravit chuť. A šli do soutěží opravdu naplno. Běh na 60m starších žáků byl ozdobou soutěže. Výkony Honzy Fojtíka (7,5 s ) a Pepy Hříbala ( 7,8 s) patřily mezi nejlepší. Ve výšce se blýskl Sam Stano (150 cm) a opět Honza F. (155cm). Pepa H. o pouhé 3 cm nepřekonal 5m hranici ve skoku dalekém. Filip Polák podržel družstvo výkonem 465cm ve třetím pokusu, po dvou přešlapech. Trochu nervy. Kuba Novotný dosáhl slušného bodového zisku za výkon 8, 68 m ve vrhu koulí. Ještě lépe si v této disciplíně vedl Adam Holeček. Překonal o 26 cm devíti metrovou hranici. Pochvalu si chlapci zaslouží za štafetu 4/ 60 m. Podařené předávky a rychlý sprint přispěl k času 30, 7 s a hromadu bodů do konečného součtu. Nejtěžší to měli chlapci na trati 1500 m. Lepší výkony fakt bolí. Filip P. a Ahmed Shbeeb se snažili a časy 5: 42 min a 5: 41min přinesly vytoužené body a celkově bronzové medaile. Pro deváťáky důstojné rozloučení s atletickou soutěží, která v roce 2013 přinesla všem neuvěřitelnou radost z vítězství v Praze.
Z třetího místa se radovali: Jan Fojtík, Josef Hříbal, Jakub Novotný, Filip Polák, Ahmed Shbeeb, Samuel Stano, Adam Holeček, Ondřej Hanus .

Mladší žáci

Řada osobních rekordů a hlavně pro šesťály sbírání zkušeností. To byla soutěž mladších žáků. Nadějné výkony a velká snaha dovedla družstvo až na třetí místo a také k zisku bronzové medaile. Za pozornost stojí výkony Filipa Vajdla ve skoku dalekém ( 460cm), Honzy Šátka v běhu na 60m ( 8,4) a v běhu na 1000m ( 3:15,8 min.), Filipa Pazdery ve skoku vysokém (130cm), Kuby Hanuse v hodu míčkem (51,26 m). Medaile je velkým úspěchem a příslibem lepších výsledků v příštích letech.
Kdo přispěl k úspěchu družstva? Jan Šátek, Filip Pazdera, Filip Vajdl, Kryštof Přída, Jakub Múller, Jakub Petrolín, Jakub Hanus, Radek Holakovský, Filip Němec.

Starší žákyně

Děvčata jela na soutěž s chutí. Kdo nechtěl soutěžit, zůstal ve škole a přišel o hodně. Krásné počasí, pohodová atmosféra a skvělé výkony nás po dlouhých 8 letech dostaly v této kategorii na stupně vítězů. Děvčata si bronzové medaile za bojovné výkony zasloužila. Úžasné časy v běhu na 60m předvedla Tereza Bláhová a Natálie Múllerová (8,8s). Ve skoku dalekém si skočila dvě děvčata osobní rekord. Tereza B. překonala hranici 4 m ( 410cm) a Marii Pýchové chyběl do 4 m hranice 1 cm. V kouli se o body pro tým zasloužila Sabina Kúblová (7,41 m ) a Kačka Rampachová ( 7,29m). Velmi dobře zaběhnutá štafeta ( 35,2 s ) a hlavně velký boj s časem a sami se s sebou v běhu na 800m ( Marie Pýchová – 3: 03 min, Míša Pecková 3:11min) přinesly ovoce v podobě bronzové medaile.
A kdo se podílel na nečekaném třetím místě? Tereza Bláhová, Andrea a Míša Pecková, Natalie Múllerová, Marie Pýchová, Petra Třešňáková, Kačka Rampachová, Sabina Kúblová.

Mladší žákyně

Nejmladší děvčata to měla asi nejtěžší. Základ týmu tvořila děvčata ze šesté třídy, která neměla tolik zkušeností. Přesto některé výkony, zaslouží velkou pochvalu. Magda Mihalčiková za výkon ve skoku dalekém ( 402cm), Tereza Potůčková za běh na 600m (čas 2:04,3 min). V malém počtu děvčat (7) se nedají dělat velké výsledky. Páté místo odpovídalo našim výkonům, i když při troše štěstí mohla děvčata skončit i na místě čtvrtém.

Všem žákům děkuji za snahu, bojovnost a vzornou reprezentaci školy. J.M.