Křest knihy - 2.C

Dne 13. 3. 2015 se naše třída 2.C zúčastnila křtu knihy Na hradě Bradě autorů Kláry a Jana Smolíkových, kteří si pro nás připravili zajímavé a poutavé seznámení s knihou a jejím hrdiny Bertíkem a Bibi, dětmi barona Barnabáše a baronky Berty. Co by to bylo za pohádkový příběh bez strašidel. A tak se v městečku Podbradí a samotném hradě zjevují čarodějka teta Čárová, prapraděda Budivoj, Meluzína, čert Zachariáš, zlomyslný skřítek Zašupšák, trpaslíci i Žlababouch.

Děti se hravou formou pomocí scének z příběhu i prostřednictvím pracovních listů neseznámily jen se samotnou knihou, ale i základními pravidly komiksových knih. No věděli jste, že existují tři typy bublin podle toho, zda se jedná o zvolání, myšlenku či přímou řeč?

Na samotný konec krásného dopoledne byli vybráni z našich řad dva kmotři, kteří knize popřáli jen to nejlepší.