ŠVP 1.A a 4.B - online zpravodajství

Den 4.

15. 5. 2014

Milí rodiče, dnes nám sice pršelo, ale i přesto jsme si den krásně užili. Dopoledne jsme se zase rozdělili podle tříd a vyrazili jsme vzhůru za dobrodružstvím. Prvňáčci se šli podívat na nedalekou farmu s muflony a poté si zahráli různé zábavné hry. Čtvrťáci hráli pohybové hry a potom hry na důvěru. Při pádu důvěry si to opravdu hodně užili.

Po obědě jsme vyrazili do Krumlova, kterým jsme projeli i po řece na raftech. I když nám počasí moc nepřálo, nenechali jsme se odradit. Po druhém jezu už děti nechtěly z raftu ven, tak se jim to líbilo. Večer jsme zakončili naší etapovou hru, kdy všechny týmy vyrazily za pokladem. Tak to byl náš posel dní den v Jaroměři a zítra zase zpět domů do Prahy.

Den 3.

14. 5. 2014

Třetí den školy v přírodě nás přivítal deštěm. Proto jsme dopoledne strávili v klubovně, kde proběhla prezentace vytvořených totemů a hrály se hry. Odpoledne už se počasí umoudřilo, a tak jsme mohli opět vyběhnout do přírody. Vyzkoušeli jsme si střelbu ze vzduchovky, lukostřelbu a pro nás novou, velmi zajímavou švédskou hru bränball. Nyní už probíhají veškeré přípravy na večerní diskotéku.

Den 2.

13. 5. 2014

Dnes jsme po vydatné snídani ve formě švédských stolů vyrazili opět do přírody. Čtvrťáci otestovali svou odvahu na stezce s vysokými lanovými překážkami a prvňáci se vypravili na výlet do lesa, kde vytvářeli obydlí z přírodnin. Po vynikající svíčkové a krátkém odpočinku si prvňáčci vyzkoušeli lanovou klouzačku a čtvrťáci poznávali krásy okolní přírody. Před večeří proběhla další etapa indiánské hry a naše tlupy soupeřily ve sběru květů známé léčivé rostliny sinisquick. Večer si ještě jednotlivé tlupy vytvořily vlastní kmenové totemy a potom už jsme se nachystali do postýlek.

Den 1.

12. 5. 2014

Dorazili jsme v pořádku, zahájili jsme obědem a ubytovali se v chatičkách. Odpoledne nás čekala procházka po okolí tábora a spousta pohybových her. Po večeři se děti staly svědky rozpravy pěti indiánů, kteří tak zahájili celotýdenní etapovou hru. Děti se na čas proměnily v indiány pěti kmenů - Bizonů, Vlků, Orlů a Medvědů a na nedaleké louce spolu svedly první herní boj.