Stolní tenis - mistři Prahy!

S měsíčním zpožděním se uskutečnilo v Modřanech finále stolního tenisu kategorie 6. – 7. tříd. Během dopoledne ve třech tělocvičnách poměřilo síly 16 družstev z celé Prahy. Dívky i chlapci byli rozděleni vždy do dvou čtyřčlenných skupin. Bylo velmi náročné rozdělit čas a povzbuzovat zrovna u toho družstva, které to potřebovalo. Někdy se to povedlo, jindy ne. Ale výsledky byly nakonec nad očekávání.

Děvčata začínala s velmi těžkým soupeřem ZŠ Rakovského, které koučoval trenér místního týmu stolního tenisu. Hra byla velmi vyrovnaná. Hned první utkání, kterým byla čtyřhra, rozhodla o výsledku celého turnaje. Ale to jsme ještě netušili. Těsná výhra ve čtyřhře holky hodně motivoval. Dvě prohry proti ligové hráčce nic nezměnily a vítězství 3:2 bylo naše. Další průběh byl celkem hladký. 3:0 holky porazily ZŠ Donovalskou a ZŠ Sladkovského, a tím si zajistily postup do finále. Díky systému soutěže nám stačilo porazit už jen ZŠ Mezi školami a ZŠ Eden. Výsledek 3 : 2 ze skupiny se ZŠ Rakovského se nám započítával ve finálové tabulce. Obě školy holky porazily 3:1 a Andrea Pecková, Míša Pecková a náhradnice Sára Truijensová poprvé vyhrály pražské finále ve stolním tenisu. Občas jsem musela hasit sesterské hádky, ale holky se vždy srovnaly a bojovaly jako lvice. Sára poctivě spolupracovala a pomáhala při otáčení skóre a fandila, což bylo také důležité. Holky se na turnaj moc těšily a taky na něj trénovaly a to se jim vyplatilo. Díky za super výsledek a vzornou reprezentaci školy.

Chlapci měli štěstí na los a ve skupině jednoznačně vyhráli. Výsledek byl vždy 4: 0, což bylo velké příjemné překvapení. Občas se během setu někdo hroutil, ale po povzbuzení vždy vše dobře dopadlo. Finálová skupina byla velmi vyrovnaná. Což na první pohled nebylo vidět a v podstatě jsme to do poslední chvíle ani netušili. Až po zapsání posledních výsledků jsme žasli, jaké jsme měli štěstí. Nebo smůlu? Nebudu Vás napínat, ale na konec kluci získali úžasné 2. místo.  Díky jednomu prohranému zápasu ve finálové skupině nevyhráli. Nevím, kde jim to uteklo. Možná jsem byla u finále děvčat a nemohla jsem povzbudit v pravou chvíli. Ale i tak je výsledek báječný. Kryštof Přída, Zdenda Nový , Adam Holeček i náhradník Michal Hokeš mohou být velmi spokojeni. Pohár za druhé místo přebírali již s radostí. Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Vše, i tabulky s výsledky,  si budete moci prohlédnout  v galerii.