Stolní tenis 2013

Soutěže ve stolním tenisu nám přináší v posledních letech hodně radosti. Všichni žáci se na soutěž poctivě připravovali a v polovině října chtěli navázat na loňské úspěchy. Nejlépe si vedla družstva kategorie šestých a sedmých tříd. Dívky vyhrály jednoznačně nad všemi týmy a už teď se těší na pražské finále. Míša a Andrea Pecková a Sarah Truijensová   budou obhajovat ve finále 2. místo. Družstvo chlapců mělo cestu k vítězství těžší. Po postupu ze skupiny byl boj o první místo dramatický. Za stavu 3:3 na utkání, musel Adam, naše trojka, vyhrát nad dvojkou soupeře.  Adam zabojoval a výhra byla naše. A kdo se radoval ze zlaté medaile? Kryštof Přída , Zdeněk Nový, Adam Holeček a Michal Hokeš. Také chlapci nás budou reprezentovat v pražském finále. Budeme jim držet palce. Dvě družstva, dvě vítězství. To je velký úspěch pro ZŠ a MŠ Weberova. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Naší nejmladší závodníci ze čtvrté a páté třídy jeli na soutěž jako poslední. A dali o sobě také vědět. Děvčata bojovala jako lvice a porazila všechny soupeřky.  Ale jednoduché to neměla. Třísetové boje nebyly výjimkou. Holky udržely nervy na uzdě a zaslouženě vyhrály.  Kristýna Dvořáková a Terka Potůčková jsou také velký příslib do budoucna. Chlapci měli těžký los.  Museli se vypořádat nejenom se soupeři, ale i pedagogy (špatně vyplněný zápis k utkání od ZŠ Tyršova). Pod vedením Honzy Vyčítala porazili dvě školy. Bohužel těsně prohráli s týmem ZŠ Chaplinovo nám. 3:4(8:8 na sety) a mohli hrát pouze o třetí místo. Boj o medaili byl úspěšný. ZŠ Podbělohorské nedali kluci šanci a vítězství 4:0 jim zajistil bronzovou medaili. Body vybojoval s Honzou Vyčítalem i Filip Němec a Radek Holakovský. Naše cesta k úspěchu v Malém poháru pokračuje.

Mezi staršími žáky byla situace také pozitivní. Chlapci z 8.-9. tříd zahájili proti ZŠ Lipence. Zvítězili jednoznačně 4:0 a poté se postavili ZŠ Zbraslav. Tam byla situace o poznání dramatičtější, ale nakonec zvrátili nerozhodný stav ve svůj prospěch. Poté se utkali s pozdějšími vítězi FZŠ Barrandov. Předvedli výborný výkon, ale na první místo ve skupině to nestačilo. V přímém souboji o bronzové medaile jasně přehráli ZŠ Radotín 4:1 a mohli slavit. Dívky zahájily také výhrou, ale poté byly poraženy jak Gymnáziem nad Kavalírkou, tak ZŠ Radotínem. I tak je zisk čtvrtých míst důležitým prvkem v konečném součtu Velkého poháru.

Všem reprezentantům moc gratulujeme.