Přehazovaná - 6. a 7. třídy dívky 2014

Přehazovaná je jediná soutěž v roce, kdy 1družstvo (10 dívek ze šesté a sedmé třídy) může získat 10 bodů do POPRASKU škol Prahy 5. Holky se na soutěž poctivě připravovaly a taky se těšily. Letos jsme jeli soutěžit až na Tatran Střešovice, kde bylo k dispozici více hřišť na odbíjenou, aby soutěž měla rychlejší spád. Deset týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Po losování jsme tušily, že by naše ambice mohly být velmi vysoko. Soutěž jsme začaly se ZŠ Chaplinovo náměstí. Tým, který je každý rok velmi dobře připravený, byl na začátek hodně těžký soupeř.  Remíza 1:1, ale lepší skóre nám pomohlo získat první 3 body. Další zápas, se ZŠ Zbraslav, byl velmi vyrovnaný, ale koncovky setů byly naše. Výhra 2:0 a čtyři body nám udělaly radost.

Se ZŠ Kořenského a se ZŠ Drtinova byly výsledky jednoznačné. Během hry se všechny holky vystřídaly a všem se dařilo. Výhra ve skupině byla zasloužená a holky se radovaly z postupu do finále.  Druhou skupinu vyhrály volejbalistky z Kavalírky. Průběh finále už byl bez nervů. Soupeř si vytvořil několika bodový náskok a ten udržoval až do konce. Nás hřály stříbrné medaile a prohra s favoritem nás moc nemrzela.  Nakonec se holkám podařilo do POPRASKU vybojovat bodů 8, ale i to je velký úspěch. Holkám velká gratulace za reprezentaci školy. Kdo se na úspěchu podílel?

Mája Kochanová, Naty Müllerová, Kačka Rampachová, Péťa Třešňáková, Ája Pecková, Terka Bláhová, Mája Pýchová, Danča Švecová, Sofie Trepešová, Klárka Matoušková