Pražské finále plavání - jsme mistři!

Před vánočními svátky se na naší škole konalo velké pražské finále Poháru pražských škol v plavání. Vzhledem k faktu, že má naše škola plavecký bazén, je tato událost nepsaným vrcholem celého sportovního roku. Na tuto soutěž se naši žáci vždy cíleně a tvrdě připravují a tak máme velmi často velké úspěchy.

Ostatní školy ale navštěvují žáci, kteří plavou závodně v různých oddílech a tak mají soutěže vždy dobrou úroveň. Do letošního finále se probojovala naše tři družstva ze čtyř možných. Mladší hoši a dívky a starší žáci. Ti by se v případě vítěství mohli účastnit dokoncce republikového finále, které se koná každé dva roky.

Celý soutěžní den je vždy velmi petrý a hektický, ale naše družstva obstály na výbornou. Většina plavců předvedla výkony na hranici svého maxima a na výsledcích to bylo znát. Mladší žákyně - tj. 6. - 7. třída zaplavaly jako tým na výbornou a dokázaly bezpečně zvítězit! Ani chlapci se nenechali zahambit a dosáhli stejného skvělého úspěchu! Všichni členové družstev se tak stali mistry Prahy!

Starší žáci se také snažili, ale vysněné republikové finále jim jen těsně uniklo. Ze všech pražských škol obsadili druhé místo a stříbrný pohár.

Předvedené výkony a následné umístění opět ukázaly na výbornou úroveň výuky plavání na naší škole. Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci, stejně jako patří dík všem učitelům za výbornou přípravu žáků.