Pohár všestrannosti - OVOV 2014

Aréna Sparty Podvinný mlýn přivítala závodníky 5.2.2014 slavnostním nástupem. Zahájení soutěže se ujala atletka, olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková. 44 škol z celé Prahy se pustilo do soutěžení v pěti disciplínách, které prověřily jejich obratnost, sílu a vytrvalost. Začal 2. Ročník Pražského pětiboje všestrannosti.

Hlavním organizátorem této soutěže je olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík. Ten se také osobně představil v závodě hvězdných týmů a vedl si docela zdatně. Po rozcvičení v rytmu zumby, už šlo o centimetry, sekundy, počty opakování a vzdálenosti. Náš tým se od loňského roku trochu obměnil, i když zdravé jádro zůstalo. První disciplínou byl trojskok. Rozhodčí, členové policie ČR (byli zodpovědní,ale vstřícní), naměřili některým osobní rekordy. Kuba Novotný skočil nejdál – 645 cm.  Ne všichni byli se svými výkony spokojeni, ale 15. místo po první disciplíně bylo nadějné.

Dál nás čekaly lehy – sedy. Postrach závodníků. Ono vydržet 2 minuty opakovat leh – sed není vůbec jednoduché. Někteří končili zcela vyčerpaní. Nejvíc zabodoval Filip Vajdl. Podařilo se mu 84 opakování. Pro chlapce trochu oříšek, ale pro dívky oblíbené švihadlo dopadlo nad očekávání. Vyneslo nám 9. místo v průběžném pořadí. Nejlépe skákala Kačka Rampachová, která dosáhla na číslo 230 skoků. Potom následoval krátký, ale zasloužený odpočinek. Někdo si dal oběd, ale všichni průběžně sháněli podpisy slavných sportovců, kteří přišli závodníky podpořit. Největší zájem byl o podpis Jarmily Kratochvílové, která drží již 30 let světový rekord v běhu na 800m.

Velký počet zájemců se dočkal podpisu Davida a Tomáše Svobodových, Imricha Bugára, Jiřího Adama, Šárky Kašpárkové, ale také pana Koháka a pana Genzera. Ale bylo jich daleko víc. Florbalistky, veslaři, atleti. Předposlední dvě disciplíny máme rádi, protože nám jdou a dávaly naději na posun v celkovém umístění. A opět  se podařilo zabodovat .V driblinku se prosadila Petra Třešňáková (299m) a Kuba Novotný (301m). Říká se „Nejlepší na konec“. Nám to vyšlo na 100%. Na posledním stanovišti, hod medicimbalem, zazářila  Kačka Rampachová, která hodila rovných 14m a vyhrála tuto disciplínu. Čtyři členové týmu hodili přes 10 m. Všichni byli rádi, že vše zvládli. A čekalo se na výsledky.  Při vyhlašování nejlepších závodníků jsme si užili chvilku slávy s Kačkou. Nakonec jsme skončili na skvělém 6. místě z 44 škol. Odjížděli jsme se spoustou zážitků a nových zkušeností. Některým se za rok budou náramně hodit. A kdo se podílel na výborné reprezentaci školy?

Jakub Müller (10 místo v celkovém pořadí ročníku 2003)

Filip Vajdl (9. místo –  v celkovém pořadí ročníku 2002)