Nohejbal 2014 - medailová sklizeň

Na závěru školního roku je na pořadu soutěže POPRASK nohejbal. Sport, který má v naší zemi velkou tradici byl vždy na naší škole úspěšný. 

V kategorii první stupeň - 4. a 5. třídy za naší školu nastoupili Rott, Potůčková, Němec a Houdek. Pro tuto osvědčenou sestavu z fotbalových klání byl ale nohejbal přeci jen něco trochu jiného, a tak nám dlouho trvalo, než jsme se dostali do hry. Se všemi soupeři jsme ale drželi krok a o vítězství tak rozhodovaly jednotlivé nahrané míče. Ty však na konci turnaje ukázaly, že naše umístění je pro letošek bronzové. 

V kategori mladších žáků - tj. 6. a 7. třídy nastoupila sestava ve složení Hanus, Hovorka, Netrefa a Sheeb. Chlapci před turnajem poctivě pilovali formu na škole v přírodě a vyplatilo se. Konečný zisk bronzových medailí byl velkým úspěchem, ale i tak chlapci pokukovali po vyšších místech. 

Největší nadějí na turnaji byli žáci 8. a 9. tříd, protože již v roce 2012 tým ve složení Jouglíček, Sedláček a Šindler zvítězili na Praze 5 a dosáhli skvělého 4. místa na celé Praze. Při prvním utkání s FZŠ Barrandov se naplno ukázala naše síla a zvítězili jasně 2:0 na sety. Poté jsme sehráli utkání proti Gymnáziu Nad Kavalírkou a opět jasně dominovali. Třetí utkání proti ZŠ Radotín bylo docela vyrovnané, ale po soustředněném a sebevědomém výkonu ani zde jsme neztratili ani set. Poslední utkání proti ZŠ Lipence bylo opět jasně v naší režii a na výhře 2:0 se podílel i Nicolas Bálek.

Tak po roční pauze hurá na pražské finále a držte nám palce.

Všem zúčastněným týmům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.