Basketbal - dívky 6. a 7. třídy

Letošní soutěž v košíkové šestých a sedmých tříd proběhlo v posledním týdnu v únoru. Dívky jely na soutěž posíleny o dvě žákyně z 5. A, které košíkovou trénují v oddílech. Péťa Třešňáková, hráčka Sparty,  získala spoluhráčky, které slibovaly lepší výkony oproti létům minulým. Los nám byl nakloněný, a tak jsme zahajovaly se ZŠ Chaplinovo náměstí. Holky se mohly rozkoukat a zjistit, jak to mladším spoluhráčkám jde. A zrodilo se první překvapení. Holky jely jako dráhy. Krásně se doplňovaly, přihrávaly si, střílely a vyhrály 32 : 2. Tak to jsme už dlouho nezažily a všechny měly velkou radost.

Během zápasu si všechny holky zahrály a upřesnila se první pětka. Po zápase jsme se radovaly, že už neskončíme na posledním místě. Druhý zápas byl se ZŠ Drtinova. Soupeř býval vždy lepší, ale holky jely na vítězné vlně a zvítězily 12 : 6. Podle zápasů, které jsme viděly, jsme věděly, že se pokusíme vybojovat třetí místo. Znělo to nádherně. Ale bylo to těžké. Rozhodující zápas byl se ZŠ Barrandov. Holky se velmi snažily, ale vůbec jim to nepadalo do koše. Kolikrát se míč vykutálel z obroučky. Celý zápas jsme prohrávaly.  Ale ani soupeři se nedařilo zakončovat. Obě družstva se téměř prala o každý balon. Minutu před koncem zápasu bylo skóre téměř hokejové 6 : 6. Naše hráčka Petra Třešňáková byla faulovaná.

Měla celý zápas v ruce. A podařilo se! První trestný hod byl úspěšný. Holky zářily. Vyhrály 7 : 6 a zajistily si bronzové medaile. Zápasy s týmy Kavalírky a Radotína byly už nad naše síly. Radost z třetího místa nám to nezkazilo.  Velkou pochvalu zaslouží všechny : Petra Třešňáková, Adéla Mrázková, Anička Lhotáková, Ája Pecková, Mája Kochanová, Terka Bláhová, Barča Holakovská,Naty  Můllerová, Anička Dočkalová a Kačka Rampachová. Holky velká gratulace a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.