Atletika 2014 - Dívky

Konec „Ledových mužů“ a počasí se stále neumoudřuje.  A tak 15. 5. vyndáváme ze skříní zimní bundy a vlakem se vydává devět statečných dívek do atletických bojů. Opory týmu ze7.B jsou na dlouho očekávané škole v přírodě, tak čest školy hájí dívky ze6.A a 7.A. Výhoda je, že se týmu můžu věnovat na 100%, protože děvčata z 9.A nedokázala postavit družstvo  a nezúčastní se. Začátek soutěže je sice slunečný, ale teplota se pohybuje okolo 10 stupňů. Holky to neodradí a poctivě se rozcvičují, rozběhávají a zkouší starty. Sprinty na začátku soutěží zlepší všem náladu. Terka Bláhová zaběhla 8,7s, což je 2 nejlepší čas. Ani čas Zuzky Ťažké 9,6s ,není špatný. I třetí Klára Matoušková si dělá osobák časem 9,9s. 

Počasí se kazí a během skoku vysokého se rozprší. Z výšky máme vždy respekt a déšť nám moc nepomohl. Dvě závodnice 115cm. Hurá aspoň pár bodů pro družstvo. Ve skoku dalekém se holky překonávají. Mája Pýchová přeskočila hranici 4m, ale má 2mm přešlap. Výkon 394cm z prvního pokusu, jí přesto dělá velkou radost. A nám taky. Lucka Kolářová přidává krásných 373cm a jsme spokojené. V hodu míčkem získává Terka Bláhová 5. místo. Opět během soutěží probíhá nácvik štafetových předávek.  Holky nechtějí nechat nic náhodě.  A píle se vyplatila. 3. místo z 11 štafet je prima. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout  jednu z předávek. Je dokonalá. Holky jsou šikulky.  Na závěr se běží 600m. Holky bojují a časem 2:19 končí za s sebou Eliška Trojanová a Mája Pýchova na 11. a 12. místě. Samozřejmě s holkami ze 7.B by nám bylo veseleji a asi by  dnes cinkla i medaile, ale konečné 4. místo je skvělé umístění.

 Velké poděkování všem za výbornou reprezentaci školy, pochvala za snahu,fandění a vzájemnou pomoc si zaslouží : Terka Bláhová, Mája Pýchová, Zuzka Ťažká, Klára Matoušková, Verča Maříková, Eliška a Míša Trojanovi, Lucka Kolářová a Markéta Nguen