Atletika 2014 - Chlapci

Ve středu 14. 5. ráno, byly připraveny čtyři soupisky závodníků. Dvě  počítaly s žáky, kteří tento týden chodí do školy. Na dalších dvou byli zapsáni i žáci, kteří jsou se svými třídami na škole v přírodě a obětaví tatínci své potomky na tuto soutěž slíbili přivézt. Které soupisky budou platit, jsem se dozvěděla 7:45 hodin, 15 minut před zápisy soutěžících do disciplín.  Krátce po 8 hodině už jsme mohli uvítat posily ze školy v přírodě. Hurá, jsme kompletní, můžeme závodit. Úvodní disciplíny napovídaly, že bychom mohli bojovat o přední umístění. Časy Honzy Fojtíka ( 7. 8 s ) a Davida Řezníčka (8,0 s) na 60m byly výborné. Ondra Hanus 8,4 a Ahmed Shbeeb a Filip Vajdl  8.6 s také splnili očekávání. Většina si udělala osobní rekord. Ve skoku vysokém se blýskl Honza Matoušek - 160 cm.  Ale i Petr Popelka za 150cm a Honza Fojtík za 145cm zaslouží pochvalu. V mladších žácích potvrdil formu Ahmed -  130cm. Body bral i Martin Sýkora za 110cm. Ve skoku dalekém zazářil ve starších žácích Honza Matoušek se svými  516cm, ale ani Kuba Jouglíček nezklamal ( 472cm). V mladších žácích přelétl 4m Lukáš Netrefa (412cm) a blízko k této metě měl i Ondra Hanus ( 388cm).

Vrhy a hody mohou mnohdy rozhodnout o celkovém úspěchu týmu. Naši vrhači se pečlivě připravovali. Chtěli podat lepší výkon než v loňském roce a důstojně se rozloučit s atletickou reprezentací školy. A to se jim povedlo. Jakub Hiko – 9,50m, David Šaněk  - 9,28 m a Jirka Valášek 9,26 m. Výsledky byly opravdu lepší a velmi vyrovnané. Jestli to bude stačit na soupeře, to jsme ještě nevěděli. Mladším žákům v hodu míčkem chybělo pár metrů k lepším bodům, ale výkon Pepi 45m, byl slušný.  Během celého dopoledne se průběžně trénovala štafeta. Vše rozměřeno, vysvětleno, určeno kdo, s kým, kde…….Všech 16 členů 4 štafet poctivě pilovalo předávky. Přesto nás štafeta vypekla. Možná zapracovala tréma, nervozita. Ve starších nedoběhla štafeta „ A“, v mladších štafeta „B“.  To se stane i na atletickém MS, ale zamrzí to a body v konečném účtování chybí. Vše si chceme vynahradit ve vytrvalostních bězích. Ty bývají naší silnou disciplínou a jsou dobře bodovány. Florbalisti a fotbalisté mají vždy dobře natrénováno a předběhnou kdejakého atleta. To se letos potvrdilo. Lukáš Netrefa zvítězil v běhu na 1000m( 3:12min), Filip Vajdl  doběhl na 4. místě (3: 29 min). Jakub Jouglíček  ve starších žácích doběhl na 4 místě v čase 5 : 12 min v běhu na 1500m.

Čekání na výsledky bylo tentokrát dlouhé. Očekávání bylo velké. Vždyť kluci, co přijeli ze Švp, se sami dobrovolně zřekli jednoho dne radovánek v přírodě. Nakonec jsme se dočkali. Výsledky byly velmi těsné. Bodové rozdíly velmi malé. Bohužel někdy snaha a obětavost nestačí. Mladší kluci byli od medaile 90 bodů a skončili na 5. místě. Starší měli k medaili 110 bodů a také obsadili 5. místo. Pro všechny kluky to bylo zklamání, ale soupeři byli tentokrát o trochu lepší. Během dopoledne si řada kluků udělala osobní rekord, mladší  kluci získali cenné zkušenosti do dalších let. Tak snad za rok si vše vynahradíme.

Družstvo mladších žáku soutěžilo ve složení :

Lukáš Netrefa, Ondřej Hanus, Ahmed Shbeeb, Filip Vajdl, Jesef, Švehla. Martin Sýkora, Jan Šátek, Kryštof Přída, Michal Tůma, Michal Hokeš

Starší žáci, kteří reprezentovali naši školu:

Jan Fojtík, Jan Matoušek, Petr Popelka, David Řezníček, Jakub Jouglíček, Jan Šindler, David Šaněk, Jakub Hiko, Jarka Valášek, František Měrka, Adam Sedláček

Děkujeme všem za vzornou a obětavou reprezentaci školy